Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Wtorek 22 maja 2018 r.      
Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Portal - Gospodarka odpadami
UWAGA ZMIANY W GOSPODARCE ODPADAMI W 2016R.
Wtorek / 15-12-2015Marek Bilicki

Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek złożyć nową deklarację w terminie do 15.01.2016r. w tut. Urzędzie. Nowe druki deklaracji są dostępne w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gniewkowie, na stronie internetowej www.gniewkowo.com.pl i na stronie www.gniewkowo.bipgmina.pl.
Uprzejmie informuję, że zgodnie Uchwałą XVII/85/2015 z dnia 25 listopada 2015r. Rady Miejskiej w Gniewkowie w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty, wybrano metodę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w taki sposób, że w przypadku nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty.
Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 9,00zł miesięcznie od osoby, jeżeli odpady komunalne są zbierane selektywnie i 18,00zł miesięcznie od osoby za odpady zbierane nieselektywne. Nowa stawka opłaty obowiązuje od 1 stycznia 2016r.
Jednocześnie przypominamy, że od pierwszego stycznia 2016r. każdy właściciel nieruchomości będzie zobowiązany wyposażyć nieruchomość w pojemniki zarówno na odpady zmieszane (pojemniki) jak i segregowane (pojemniki i worki) w zależności od oświadczenia jakie złoży w deklaracji.
Wszystkie worki, pojemniki i kontenery można zakupić w punktach sprzedaży lub wynająć od firmy, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu na 2016r. w zakresie „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zlokalizowanych na terenie gminy Gniewkowo”.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Stronę odwiedziło osób: 12315073 od 01 sierpnia 2007