Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Sobota 16 grudnia 2017 r.      
Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
11 12 13 14 15 16 17
grafika
grafika
grafika
Wtorek / 12-12-2017    67
DOŁĄCZ DO NAS 246.png
HISTORIA 246.png
ZABYTKI 246.png
HONOROWI OBYWATELE 246.png
EDUKACJA 246.png
KULTURA 246.png
SPORT 246.png
ZDROWIE 246.png
SPACER WIRTUALNY 246.png
MAPY STREET VIEW 246.png
INFORMACJA SMS 246.png
Aktualności - Gminne
grafika
Histeryk Filip powraca
Czwartek / 16-10-2008UM Gniewkowo Gniewkowo3103

Pierwotny skład zespołu przedstawia się następująco: Leszek Lorek- bas, wokal; Adam Szarek- gitary; Tomasz Wesołek- gitary; Mariusz Czak- Gitary; Ryszard Wrzesiński- perkusja.

Zaczęli grać na początku lat osiemdziesiątych. Występowali między innymi, Na festiwalu Kart Rock w Jeleniej Górze, na Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki, podczas którego zakwalifikowali się do złotej dziesiątki, która miała zagrać na festiwalu w Opolu. Niestety Opole się nie odbyło w związku z wprowadzeniem przez stanu wojennego. W tym też czasie muzycy zostali powołani do wojska. Ich muzyczna przygoda jednak trwała dalej, bowiem spotkali się w jednej jednostce. Po wymuszonej zmianie nazwy zespołu przez władze na Rogatywka, zespół kontynuował działalność. Po zakończeniu służby wojskowej grali w Jarocinie 85 roku. W tym roku rozpadł się też zespół.
histeryk.JPG
W swojej krótkiej karierze zabłysnęli takimi przebojami jak: "Mała", "Hej stary", "Po prostu". Fani rocka już niebawem będą mogli znów posłuchać Histeryka w lekko odmienionym składzie. Otóż Histeryk Filip zagra 21 listopada w restauracji "Eden" w Gniewkowie na Jam Session.

Zamiast Adama Szarka zagra Adam Warakomski, a na perkusji Rysia Wrzesińskiego zastąpi Jacek Biały Czerwiński. Reszta składu pozostanie bez zmian.

Muzycy już niebawem zamierzają powrócić na scenę. Cykliczna impreza organizowana przez M-GOKSiR w Gniewkowie, jaką jest Jam Session, to ich pierwsze wyzwanie.

„Naszym niespełnionym marzeniem jest nagranie pierwszej płyty. Po latach chcemy te marzenie ziścić. Na płycie by się znalazły między innymi utwory: „Jasna strona księżyca”, „Mała”, „Rocka psalm pochwalny” i inne nasze przeboje. Będziemy się starali zdążyć z nagraniem materiału do wiosny.” - powiedział nam Leszek Lorek, wokalista zespołu.

Gniewkowo wraca do muzycznych tradycji. Cieszy fakt, że na nowo będziemy mogli posłuchać naszych muzyków. Już dziś zapraszamy wszystkich fanów dobrego rocka na Jam Session w Listopadzie.

Na stronie www.gniewkowo24.pl można posłuchać piosenek w wykonaniu grupy Histeryk Filip. Natomiast szerszy artykuł o zespole będzie można przeczytać w poniedziałkowym wydaniu Gazety Pomorskiej.

D.R.

www.gniewkowo24.pl

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Stronę odwiedziło osób: 11057179 od 01 sierpnia 2007