Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
PL EN DE
 
Czwartek 18 grudnia 2014 r.      
Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU.bmp
SPACER WIRTUALNY.bmp
SMS.bmp
Grudzień 2014
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
15 16 17 18 19 20 21
grafika
grafika
grafika
Czwartek / 11-12-2014    150
Street Viev Gniewkowo.jpg
BIP BANER GNIEWKOWO.png
BANER GOSPODARKA ODPADAMI GNIEWKOWO.jpg
b2.png
b3.png
b1.png
ASTROBAZA GNIEWKOWO BANER.png
baner księstwo gniewkowskie.jpg
Aktualności - Gminne
Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie
Poniedziałek / 03-03-2014Anna Nawrocka506

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie jest budowany z myślą o osobach niepełnosprawnych w tym, osobach upośledzonych umysłowo, przewlekle psychiczne chorych mających duże trudności w funkcjonowaniu w życiu codziennym. Będzie przeznaczony docelowo dla 38 uczestników.

Pod koniec roku 2013 r. zgodnie z planem zakończono budowę stanu surowego budynku ŚDS.            W miesiącu lutym 2014 roku plac budowy wizytowała Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej                w Bydgoszczy Pani Dorota Hass, która pozytywnie zaopiniowała wydatkowanie pierwszej transzy przeznaczonej na budowę ŚDS. Podczas spotkania Pani Dyrektor wspólnie z Burmistrzem omówili dalsze szczegóły planowanej inwestycji.

W 2014 r. po otrzymaniu dotacji z Urzędu Wojewódzkiego zostaną wykonane dalsze prace wykończeniowe. Otwarcie ŚDS nastąpi w IV kwartale 2014 r. W ŚDS zaplanowano bogatą ofertę zajęć, różnorodne oddziaływania terapeutyczne, dobre wyposażenie pracowni i pomieszczeń. Zajęcia będą prowadzone w 5 pracowniach tj. pracownia kulinarna i gospodarstwa domowego, pracownia komputerowo-edukacyjna, pracownia plastyczno–rękodzielnicza, pracownia ogrodniczo-techniczna, pracownia aktywizacji ruchowej. Dom czynny będzie 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w tym, co najmniej 6 godzin dziennie będą prowadzone zajęcia  z uczestnikami.

- Poprzez budowę tego typu domu w Gniewkowie chcemy pomóc rodzinom, które muszą zapewnić opiekę osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Chodzi o to, by mogły wrócić do pracy i normalnie funkcjonować. Ich krewni w tym czasie będą mieli zapewnioną opiekę i pomoc specjalistów, m.in. terapeutów i psychologów – mówi Burmistrz Gniewkowa Adam Roszak – cieszę się, że wspólnie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim udaje się realizować tę inwestycję. To pierwszy taki dom budowany od podstaw w województwie – dodaje.

Burmistrz Gniewkowa podjął również działania, by ułatwić transport osób niepełnosprawnych. W tym celu zostanie złożony wniosek o dofinansowanie z PFRON na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach programu „Wyrównywanie Różnic Między Regionami II”.  Otrzymany pojazd poprawi nie tylko organizację i codzienne funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewkowie, ale także przyczyni się do szeroko rozumianej integracji środowiska, poprzez możliwość organizowania wyjazdów uczestnikom ŚDS.

Osoby zainteresowane winny kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy w celu szczegółowego zapoznania się zakresem udzielanego wsparcia w ŚDS.PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Stronę odwiedziło osób: 4060523 od 01 sierpnia 2007