Baner nagłówkowy
PL EN DE
 
Poniedziałek 2 marca 2015 r.      
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU.bmp
SPACER WIRTUALNY.bmp
SMS.bmp
Marzec 2015
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
2 3 4 5 6 7 8
grafika
grafika
grafika
Środa / 25-02-2015    12
Street Viev Gniewkowo.jpg
BIP BANER GNIEWKOWO.png
BANER GOSPODARKA ODPADAMI GNIEWKOWO.jpg
b2.png
b3.png
b1.png
ASTROBAZA GNIEWKOWO BANER.png
baner księstwo gniewkowskie.jpg
Aktualności - Gminne
Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie
Poniedziałek / 03-03-2014Anna Nawrocka739

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie jest budowany z myślą o osobach niepełnosprawnych w tym, osobach upośledzonych umysłowo, przewlekle psychiczne chorych mających duże trudności w funkcjonowaniu w życiu codziennym. Będzie przeznaczony docelowo dla 38 uczestników.

Pod koniec roku 2013 r. zgodnie z planem zakończono budowę stanu surowego budynku ŚDS.            W miesiącu lutym 2014 roku plac budowy wizytowała Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej                w Bydgoszczy Pani Dorota Hass, która pozytywnie zaopiniowała wydatkowanie pierwszej transzy przeznaczonej na budowę ŚDS. Podczas spotkania Pani Dyrektor wspólnie z Burmistrzem omówili dalsze szczegóły planowanej inwestycji.

W 2014 r. po otrzymaniu dotacji z Urzędu Wojewódzkiego zostaną wykonane dalsze prace wykończeniowe. Otwarcie ŚDS nastąpi w IV kwartale 2014 r. W ŚDS zaplanowano bogatą ofertę zajęć, różnorodne oddziaływania terapeutyczne, dobre wyposażenie pracowni i pomieszczeń. Zajęcia będą prowadzone w 5 pracowniach tj. pracownia kulinarna i gospodarstwa domowego, pracownia komputerowo-edukacyjna, pracownia plastyczno–rękodzielnicza, pracownia ogrodniczo-techniczna, pracownia aktywizacji ruchowej. Dom czynny będzie 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w tym, co najmniej 6 godzin dziennie będą prowadzone zajęcia  z uczestnikami.

- Poprzez budowę tego typu domu w Gniewkowie chcemy pomóc rodzinom, które muszą zapewnić opiekę osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Chodzi o to, by mogły wrócić do pracy i normalnie funkcjonować. Ich krewni w tym czasie będą mieli zapewnioną opiekę i pomoc specjalistów, m.in. terapeutów i psychologów – mówi Burmistrz Gniewkowa Adam Roszak – cieszę się, że wspólnie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim udaje się realizować tę inwestycję. To pierwszy taki dom budowany od podstaw w województwie – dodaje.

Burmistrz Gniewkowa podjął również działania, by ułatwić transport osób niepełnosprawnych. W tym celu zostanie złożony wniosek o dofinansowanie z PFRON na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach programu „Wyrównywanie Różnic Między Regionami II”.  Otrzymany pojazd poprawi nie tylko organizację i codzienne funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewkowie, ale także przyczyni się do szeroko rozumianej integracji środowiska, poprzez możliwość organizowania wyjazdów uczestnikom ŚDS.

Osoby zainteresowane winny kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy w celu szczegółowego zapoznania się zakresem udzielanego wsparcia w ŚDS.PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Poniedziałek / 02-03-2015Marek Bilicki
Poniedziałek / 02-03-2015Anna Nawrocka
Piątek / 27-02-2015Paulina Rychczyńska
Poniedziałek / 23-02-2015Paulina Rychczyńska
Stronę odwiedziło osób: 4346975 od 01 sierpnia 2007