Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
PL EN DE
 
Wtorek 25 kwietnia 2017 r.      
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Burmistrz Gniewkowa
Adam Roszak składa serdeczne
życzenia dzisiejszym solenizantom
               
1 FACEBOOK.JPG
2 SPACER.JPG
3 SMS.JPG
Kwiecień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
24 25 26 27 28 29 30
grafika
grafika
grafika
Poniedziałek / 10-04-2017    94
Street Viev Gniewkowo.jpg
BIP BANER GNIEWKOWO.png
BANER GOSPODARKA ODPADAMI GNIEWKOWO.jpg
ebiuro22.JPG
ASTROBAZA GNIEWKOWO BANER.png
baner księstwo gniewkowskie.jpg
Aktualności - Gminne
Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie
Poniedziałek / 03-03-2014Anna Nawrocka1717

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewkowie jest budowany z myślą o osobach niepełnosprawnych w tym, osobach upośledzonych umysłowo, przewlekle psychiczne chorych mających duże trudności w funkcjonowaniu w życiu codziennym. Będzie przeznaczony docelowo dla 38 uczestników.

Pod koniec roku 2013 r. zgodnie z planem zakończono budowę stanu surowego budynku ŚDS.            W miesiącu lutym 2014 roku plac budowy wizytowała Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej                w Bydgoszczy Pani Dorota Hass, która pozytywnie zaopiniowała wydatkowanie pierwszej transzy przeznaczonej na budowę ŚDS. Podczas spotkania Pani Dyrektor wspólnie z Burmistrzem omówili dalsze szczegóły planowanej inwestycji.

W 2014 r. po otrzymaniu dotacji z Urzędu Wojewódzkiego zostaną wykonane dalsze prace wykończeniowe. Otwarcie ŚDS nastąpi w IV kwartale 2014 r. W ŚDS zaplanowano bogatą ofertę zajęć, różnorodne oddziaływania terapeutyczne, dobre wyposażenie pracowni i pomieszczeń. Zajęcia będą prowadzone w 5 pracowniach tj. pracownia kulinarna i gospodarstwa domowego, pracownia komputerowo-edukacyjna, pracownia plastyczno–rękodzielnicza, pracownia ogrodniczo-techniczna, pracownia aktywizacji ruchowej. Dom czynny będzie 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w tym, co najmniej 6 godzin dziennie będą prowadzone zajęcia  z uczestnikami.

- Poprzez budowę tego typu domu w Gniewkowie chcemy pomóc rodzinom, które muszą zapewnić opiekę osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Chodzi o to, by mogły wrócić do pracy i normalnie funkcjonować. Ich krewni w tym czasie będą mieli zapewnioną opiekę i pomoc specjalistów, m.in. terapeutów i psychologów – mówi Burmistrz Gniewkowa Adam Roszak – cieszę się, że wspólnie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim udaje się realizować tę inwestycję. To pierwszy taki dom budowany od podstaw w województwie – dodaje.

Burmistrz Gniewkowa podjął również działania, by ułatwić transport osób niepełnosprawnych. W tym celu zostanie złożony wniosek o dofinansowanie z PFRON na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych w ramach programu „Wyrównywanie Różnic Między Regionami II”.  Otrzymany pojazd poprawi nie tylko organizację i codzienne funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewkowie, ale także przyczyni się do szeroko rozumianej integracji środowiska, poprzez możliwość organizowania wyjazdów uczestnikom ŚDS.

Osoby zainteresowane winny kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy w celu szczegółowego zapoznania się zakresem udzielanego wsparcia w ŚDS.PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Stronę odwiedziło osób: 9383842 od 01 sierpnia 2007